Dijital Pazarlama Sözlüğü

Landing Page

Türkçe :Varış Sayfası

İngilizce:Landing Page

Varış sayfaları, ziyaretçileri bir karar vermeleri için ikna eden sayfalardır. Bir bağlantıya tıkladıktan sonra (bir reklam veya başka bir yerde) kullanacının ulaşacağı hedef web sayfasıdır. Bazı açılış sayfaları talep yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Bazıları ise trafik akışını yönlendirmek amacıyla oluşturulurlar.

Talep yaratmak için oluşturulan varış sayfası, potansiyel müşteri oluşturmak için kullanılan, bir form içeren web sitesi sayfasıdır. Ziyaretçinin sunulan teklif karşılığında bilgisini ister. Sunulan teklif ücretsiz bir e-kitap veya eposta yoluyla gönderilecek bir ek bilgi olabilir. Değerli teklif karşılığında ziyaretçi bilgilerini yakalamaya hizmet eder. Varış sayfası, ziyaretçinin dönüşüm yolunda köşe taşıdır.

İyi bir dijital pazarlamacı, satın alma süreci boyunca çeşitli aşamalarda farklı kişilik kartlarına yönelik varış sayfaları oluşturur.

Varış (Açılış) sayfaları, formlar, teklifler ve harekete geçirici mesajlar, şirketlerin potansiyel müşteriler oluşturmasına yardımcı olacak araçlardır.